dywan_disney_babe_303_serce_zielone_witek_pl_3

Urządzamy pokój dla dziecka – wybór dywanu

lego-112796_960_720

Zarówno małe dzieci, jak i nastolatki potrzebują, by wnętrza ich pokoju były przytulne, sprzyjające zabawie i nauce oraz funkcjonalne. Urządzenie takiego pokoju jest z pewnością dużym wyzwaniem dla rodziców. Chcą przecież, by pokój spełniał wszystkie te funkcje i jednocześnie podobał się dziecku.

Często zwieńczeniem całej aranżacji pokoju dziecięcego, są różne dodatki. Jednym z ważniejszych dodatków, pełniących funkcję zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną, jest dywan. Wybór wśród dywanów dla dzieci i młodzieży mamy ogromny. Warto jednak starannie przemyśleć jego wybór, tak, by pasował do stylistyki całego wnętrza.

Najpierw zajmiemy się wyborem dywanu do pokoju małego dziecka. Maluchy, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, lubią kolorowe wzory i motywy bajkowe. Zwykle bawią się na podłodze i dywan nieraz zamienia się w trasę do samochodów lub przytulny pokoik dla lalek. Nowoczesne technologie tkania, oraz barwienia włókien, pozwalają na stworzenie dywanów z bajkowymi bohaterami oraz skomplikowanymi kolorowymi wzorami. Oto niektóre przykłady:

dywan_agnella_funky_pir_turkus_witek_pl

dywan_weltom_weliro_cars_autka_ulice_czarny_witek_pl_2 dywan_disney_babe_303_serce_zielone_witek_pl_3 dywan_cow_parade_90611_witek_pl_1 dywan_agnella_funky_ugo_limonka_witek_pl dywan_durkar_super_kids_03224a_14bk0601_witek_pl

dywan_disney_club_house_15_witek_pl

baby_pooh_405

Jednak nie każdy rodzić, urządza pokój dla dziecka w bajkowej stylistyce. Niektórzy rodzice wolą bardziej nowoczesne aranżacje, które również nie wykluczają kolorowych dodatków, ale ogólnie stylistyka takiego pokoju jest znacznie spokojniejsza. Jaki dywan sprawdzi się wtedy w pokoju malucha? Może on być w mocnych, żywych kolorach lub naturalnych odcieniach. Ciekawie prezentują się na przykład takie dywany:

dywan_dla_dziecka_obsession_california_153_black_panda_witek_pl dywan_sonic_8c01a_formula_witek_pl_2 dywan_shaggy_fantasy_12006_110_witek_pl_1

_c3b1dywany_twingo_witek

_aaabdywan_twingo_krakow

dywan_bella_04_szary_zwierzeta_1

Najtrudniej jest jednak wybrać dywan do pokoju nastolatka. O ile w pokoju malucha, rodzice mogli zdać się tylko na własną inwencję twórczą, to w wypadku pokoju młodzieżowego, muszą już brać pod uwagę zdanie swoich nastoletnich dzieci. Najlepiej będzie dobierać dywan w kolorach, jakie lubi syn lub córka. Ważny jest też wzór dywanu. Powinien to być motyw zgodny z zainteresowaniami dziecka lub ze stylem, jaki lubi. Na szczęście, producenci dywanów tworzą także mnóstwo ciekawych, nowoczesnych wzorów, trafiających w gusta dzisiejszej młodzieży. Zobaczcie sami:

dywan__kolibri_paraoslka_czerwona_witek_pl_1 2_joy_stndrt_serca_lila-fiolet

dywan_agnella_funky_ter_turkus_witek_pl

dywan_marbex_jojo_q239a_blue_witek_pl_1

smart_8536_2

smart_8532_a_b_clared_red_3

Chociaż urządzenie pokoju dziecka w ciekawej stylistyce, nie jest rzeczą łatwą, to jednak duży wybór dywanów dla dzieci i młodzieży, jest bardzo pomocny. Rodzice mogą dzięki temu sprawnie dopełnić niemal każdą aranżacje i dopasować dywan do potrzeb i zainteresowań swoich pociech.