living-room-2037945_640

Dywany w salonie

Wyobrażacie sobie salon bez dywanu? Szczerze mówiąc ja nie! Wystrój wnętrza, na który składają się meble, kanapa, stolik, byłby niekompletny, gdyby pod kanapą i stolikiem zabrakło dywanu. Jaka rolę spełnia dywan w salonie? Czy pasuje do każdej aranżacji salonu?

Dywan w salonie ociepla wnętrze

Podłoga w salonie wykonana z drewna czy paneli wygląda bardzo profesjonalnie. Ale jeśli nie położymy na niej dywanu zawsze będzie czegoś brakować:) To „coś” to ciepło, element przytulności – a zapewnia to dobrze dobrany dywan. Nie mówimy oczywiście o tym, by większość podłogi zakrywać dywanem. W końcu drewno na posadzce jest droga inwestycją, i nie po to wydaliśmy tyle kasy, by teraz zakrywać podłogę. Ale mały dywanik, na którym będzie można postawić stopy popijając kawę z przyjaciółmi, zupełnie wystarczy.

Komfort i wygoda

Nie każdy ma w domu ogrzewanie podłogowe, nie każdy lubi chodzić w kapciach, nie wszyscy mają odpowiednie obuwie na wyposażeniu dla gości. I cóż z tego? A no to, że trzymanie bosych stóp kilkadziesiąt minut na podłodze nie zalicza się do przyjemności. Jeśli przy kanapie znajduje się przyjemny, ciepły dywan, to chętniej posiedzimy przy kawie lub lekturze ciekawej książki.

Dywan w każdej aranżacji?

Prawdę mówiąc – TAK. Dywan pasuje do każdego stylu. Oczywiście trzeba dobrać wzór i rodzaj surowca, z którego dywan jest wykonany. Do wyboru mamy dywany do salonu wełniane, jedwabne, bawełniane, syntetyczne,. bambusowe lub skórzane.

Jak wygląda salon z dywanem? Zobaczcie kilka fotek;)

 

living-room-2037945_640

living-room-2155353_640

living-room-2280069_640

logs-1807830_640