pexels-photo-580675

Dywan shaggy do pokoju dziecka

Ze względu na miękkość i sprężystość często są wybierane jako wykończenie do ekskluzywnych wnętrz. Są również nieocenione w pokojach dziecięcych i młodzieżowych.

Dywan Shaggy bez względu na materiał z którego został wykonany posiada długie runo niekiedy nawet do 10 centymetrów długości. Niektóre dywany Shaggy celowo nie są strzyżone równomiernie aby pogłębić efekt 3D dywanu.

Nie tylko efekt wizualny wpływa na popularność dywanów Shaggy we wnętrzach. Komfort użytkowania jest równie ważny. Do salonu lub sypialni często wybieramy to co wygodna, przyjazne i zachęcające do wypoczynku.

Nie inaczej będzie z dywanem w pokoju dziecięcym. Dziecko może będzie miało trudność z wyceną produktu, ale na pewno nie z oceną jego estetyki i przyjemnością użytkowania. O ile dorosły użytkownik ma ograniczony kontakt z dywanem, w przypadku dziecka to centralne miejsce zabaw. To centrum zarządzania światem!

Zabawki zazwyczaj znajdujemy na podłodze. Wszelkie projekty, szczególnie te grupowe zaczynają się również na poziomie stóp. Dobierając odpowiedni dywan dbamy zarówno o komfort jak i bezpieczeństwo dziecka.

W zależności od materiału z jakiego wyprodukowano Shaggy, dywan będzie przejmował właściwości surowca. Na rynku można znaleźć zazwyczaj Shaggy z poliestru, z poliestru połączonym z polipropylenem, z mieszanki włókien lub mieszanki z 40% wełny w składzie.

Shaggy z przewagą polipropylenu będzie się sprawdzać w tych pokojach dziecięcych w których jest ogrzewanie podłogowe. Wybijającą się cechą tego gatunku runa jest wysoka odporność na plamy i zabrudzenia.

Chyba najbardziej popularne Shaggy z włókna poliestrowego jest miękkie i bardzo porządnie wyglądające. Dzięki dużej sprężystości runa, jest odporne na zagniecenia i skręcenia. Włókno się nie odkształca co pozwala zachować dywan w dobrym stanie na dłużej. Jest to też dywan polecany alergikom.

Dla młodzieży szkolnej Shaggy też jest świetnym rozwiązaniem. Można wtedy poszerzyć wybór Shaggy o te z domieszka wełny. Dodanie naturalnego włókna powiększy zakres właściwości. Wełna jest znana z podtrzymywania naturalnego mikroklimatu w pomieszczeniu. Niektóre włókna potrafią pochłaniać do 30% wilgoci z powietrza, gdy jest jej tam za dużo. Jest to też proces odwracalny. Gdy wilgotność powietrza jest niewielka, a zazwyczaj ma to miejsce w blokach, w sezonie grzewczym, wełna oddaje do powietrza wilgoć. Jest też dobrym izolatorem ciepła.

Nie tylko wzory i długość runa mogą być zatem kluczowe przy wyborze Shaggy. Jak się okazuje również materiał z jakiego produkt został zrobiony będzie miał ogromne znaczenie na jego funkcjonalność w pomieszczeniu.