Dywany w różnych stylach wnętrzarskich

W ostatnich latach bardzo popularne stało się urządzanie wnętrza w konkretnym stylu. Projektanci wnętrz doskonale poruszają się po nazwach różnych stylów wnętrzarskich. Potrafią pięknie dopasować wystrój mieszkania lub lokalu do konkretnego stylu. Bez względu na to, jaka nazwa stylu padłaby ze strony klienta, mają oni potrzebną wiedzę do tego, żeby dopasować każdy szczegół w mieszkaniu.


Najpopularniejsze style urządzania wnętrzarskich

Osoby, które z tęsknotą patrzą na minione lata, bez problemu są w stanie rozpoznać styl vintage, który ma swoje korzenie w latach pięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Trudność urządzenia gustownego mieszkania w tym zabytkowym stylu polega na tym, żeby nie zagracić mieszkania starymi meblami oraz, żeby z gracją połączyć stare elementy z nowymi. Jeśli chodzi o meble, to upolowane sztuki są często mile widziane w mieszkaniu vintage, jednak inaczej sprawa przedstawia się z dywanem. Gdybyśmy położyli stary dywan na podłodze, to po pierwsze mogłoby to nie być korzystne dla zdrowia, a po drugie, nie prezentowałby się on czysto i schludnie. Czy jest więc jakiś nowoczesny dywan, który będzie pasował do mody nawiązującej do przeszłości? Dywany Witek to między innymi dywany, które za pomocą zastosowanych technologii prezentują wzór pełen przetarć i sprawiają wrażenie starego dywanu. Dzięki tej specjalistycznej produkcji jest możliwość wyboru nowego dywanu z efektem postarzania. Ostatnio w wielu miejscach można spotkać styl, który zachwyca otwartą przestrzenią większości pomieszczeń. Jest to tak zwany styl industrialny lub trochę bogatszy w ilość dodatków, styl loftowy. Dla wydzielenia konkretnych stref niektórzy decydują się na zakup dywanu z kategorii dywany industrialne. Musi to być dywan, który będzie pasować do tego minimalistycznego stylu, nie zakryje całej, ładnej, najczęściej drewnianej podłogi. Innym stylem, który jest bardzo prosty i minimalistyczny jest styl nowoczesny. Cechuje go oszczędna ilość dekoracji oraz stonowana kolorystyka występująca na dekoracjach, takich jak zasłony lub dywan. Podobny w promowaniu prostych form, jasnych, a najlepiej białych ścian jest styl skandynawski. W tym stylu często spotkać można naturalne materiały, takie jak len lub bawełna. Niektórzy wybierają tylko stonowane barwy mebli, podłogi i dodatków, a inni pozwalają sobie na delikatne ożywienie tego jasnego stylu przez na przykład kontrastujący kolor dywanu. Ciekawą opcją może być wykorzystanie białego dywanu. Ten mało popularny kolor w przypadku dywanów jest niesamowicie elegancji i może nadać wnętrzu niezapomniany charakter. Dywan biały często jest wybierany do salonu lub sypialni.


Mniej popularne style wnętrzarskie

Ciekawym stylem jest urządzenie mieszkania na wzór przytulnej, wiejskiej chatki lub tradycyjnego dworka. Materiały, które najczęściej były wykorzystywane do urządzania chatek, to cegła, glina lub po prostu kamień. Takich właśnie kolorów oraz innych kolorów nawiązujących do naturalnych kolorów ziemi spodziewamy się w mieszkaniu rustykalnym. Wełniane, bawełniane lub patchworkowe dywany w tej kolorystyce będą piękną „wisienką” zdobiącą pomieszczenia. Odważnym, nawiązującym do przeszłości, ale bazującym na nowych przedmiotach wzorowanych na dawnych kształtach jest styl retro. Na estetycznej podłodze ładnie będzie prezentować się dywan z wyrazistym wzorem i kolorem.


Niepopularne, ale klimatyczne style wnętrzarskie

Mniej spotykany w Polsce jest nadmorski styl Hampton, który ma przenieść domowników i gości w świat wypoczynku i wakacji. Z tego względu dobrym wyborem może okazać się dywan w biało – niebieskie kolory albo taki, który nawiązuje do kolorystyki morza, oceanu, plaż lub traw, które rosną przy piaszczystych plażach. Chociaż jest to mniej znany styl urządzania wnętrza, to projektanci potrafią w taki sposób urządzić mieszkanie, że będzie ono przytulne, ciepłe i kojarzące się z relaksującymi wakacjami. Dosyć mało znanym jest również styl Urban Jungle. Ten innowatorski styl miejskiej dżungli wprowadza do mieszkania naturę, zieloną roślinność i w ogóle dużo zielonego koloru połączonego z drewnianymi meblami i podłogą. Nic zatem dziwnego, że miłośnicy tego niepopularnego stylu ozdabiają podłogę na przykład dywanem w liście lub inne motywy nawiązujące do roślinności z dżungli. Kształt i wielkość dywanu z kochamydywany będzie zależna od rodzaju i sposobu umeblowania.

W tym artykule omówionych zostało tylko kilka stylów występujących w domach i mieszkaniach. Jest jeszcze wiele innych ciekawych aranżacji, jak choćby styl glamour, styl boho lub styl art deco. Do każdego stylu jest możliwość dopasowania odpowiedniego gatunku, kształtu, rozmiaru, wzoru i koloru dywanu. Niektóre style urządzania mieszkania można dowolnie ze sobą łączyć, a inne niekoniecznie. Znajomość różnych stylów wnętrzarskich i umiejętność ich łączenia ze sobą jest więc prawdziwą sztuką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *