Rozpromienić i rozjaśnić pokój – jak?

Atmosfera wnętrza ma ogromne znaczenie na nasze samopoczucie. Nie tylko potrafi podtrzymać określony nastój ale również wpłynąć na jego zmianę. Jest to zatem jedno z ważnych narzędzi kreujących codzienność. W zależności od naszych preferencji oraz środków jakimi dysponujemy, aranżacje będą się między sobą różnić. Istnieje jednak kilka sposobów na to, żeby rozjaśnić pomierzenie, zwłaszcza jeśli nie wpada do niego za wiele światła dziennego.

Jasne wnętrze to jasny dywan

Jednym ze sposobów jest uwzględnienie w pokoju jasnego dywanu. Oczywiście jego wymiary będą zależeć od wielkości pomieszczenia. Niemniej im większa przestrzeń pokryta jasnym kolorem, tym bardziej wnętrze nabiera świeżości. Będzie się to dobrze komponowało z jasną podłogą a do ciemnej utworzy pożądany kontrast.

Wiele osób obawia się jasnych dywanów ze względu na widoczność zabrudzeń. Jednak prawdę mówiąc dużo będzie zależało od rodzaju włókna z jakiego jest wykonany dywan. Producenci przykładają sporo uwagi temu tematowi, aby dywan nie tylko był designerski ale również estetyczny i plamoodporny. Jasne barwy mogą się kojarzyć chłodno a niekiedy surowo. Dlatego dywan jest ważnym elementem projektu ze względu na fakturę, którą może do niego wnieść. Odpowiednio dobrany rodzaj włókna to komfort i ale również przyjazne otoczenie.

Jasne wnętrze to jasne ściany

Kolejnym elementem wpływającym ogromnie na ilość światła i atmosferę wnętrza są ściany. Zajmują sporo powierzchni i razem z podłogą stanowią podstawę całego projektu. Założenie jest takie, że te dwa elementy – ściany i dywan – powinny ze sobą bardzo dobrze współdziałać. Kolorystyka i dominujący odcień chłodny bądź zimny mają się zgrywać z resztą. Pomalowanie ścian na jasny kolor nie zawsze jest możliwe, chociaż daje niezwykły efekt. Nie koniecznie musi to być biel. Wiele projektów z ubiegłych sezonów zakładało, że sprawdzą się jasne szarości, róże, a teraz coraz bardziej cieplejsze beże. Generalnie chodzi o to, żeby kolor odbijał światło a nie pochłaniał je.

Jeśli projekt malowanie nie wchodzi w grę, można pomyśleć nawet o jednej wiodącej ścianie projektu, na którą można położyć tapetę. W połączeniu z dywanem da to już bardzo zadowalający efekt.

Jasne wnętrza to dobre oświetlenie

Pomieszczenia które chcemy wyeksponować lub w których spędzamy dużo czasu nie zawsze są dobrze nasłonecznione. Ważna rolę odgrywa oświetlenie. Wiele punktowych źródeł światła, wymiana żarówek na ledy, stylowe lampki to wszystko pomorze wyeksponować potencjał wnętrza i nadać mu świeży wygląd. Chociaż każdy z tych elementów jest istotny dopiero w połączeniu tworzą niezwykły efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *