DYWANY DO PRZEDPOKOJU, JADALNI & ŁAZIENKI – CHARAKTERYSTYKA

Dywan do przedpokoju nakreśla tonacje i podkreśla charakter otaczających go pomieszczeń. Chodzi również o stworzenie atmosfery ciepła i gościnności już od progu. Taką wizję można połączyć z odważnym wzornictwem, ponieważ będzie zajmowało stosunkowo niewielką powierzchnię. Ze względu na przejściowy charakter pomieszczenia nawet zdecydowana kolorystyka i wysublimowana aranżacja nie będzie przytłaczać.

Oprócz określenia osobowości projektantów, dywan w przedpokoju, musi spełniać wysokie standardy jakościowe oraz być plamoodporny. Musi poradzić sobie z dużym natężeniem ruchu i odgnieceniami szczególnie jeśli wyznajemy zasadę, że nie ściągamy butów w domu.

DYWANY DO JADALNI

Dywan w jadalni stanowi tło dla spotkań rodzinnych i z przyjaciółmi. Nie tylko musi być reprezentatywny ale również wysokiej jakości. Musi też być odporny na odgniecenia i ciągły ruch krzeseł. Przyjęcia i imprezy zazwyczaj nie obędą się bez wpadek w postaci wylanego wina albo plam z jedzenia. Łatwy w utrzymaniu i komfortowy w dotyku, to właściwości, które nie musisz się wykluczać. Dobierając kolorystykę, wzornictwo i skład runa koniecznie trzeba uwzględnić te wszystkie punkty. Propozycją dla jadalni jest dywan z wełny.

DYWAN ŁAZIENKI

Niskobudżetowe maty i prowizoryczne dywaniki to nie jedyne opcje do twojego królestwa spa. Dywaniki w łazience mają ogromny wpływ na jakość relaksu jakiej chcemy też zaznać podczas zabiegów pielęgnacyjnych czy codziennej higieny.

Choć może to kłócić z naszą intuicją i przyzwyczajeniami, warto zainwestować w dywan wysokiej jakości dla tej przestrzeni użytkowej. Wygodne, miękkie i chłonne dywany odwdzięczą się nie tylko pomieszczeniu pięknym wyglądem ale również naszym bosym stopom. Umieszczenie dywaników w miejscach tj. wanna, prysznic, umywalka robi ogromną różnicę w komforcie użytkowania łazienki.

Niektóre aranżacje pozostają w chłodnej, sterylnej kolorystyce, inne ocieplają wnętrza elementami drewnianymi i kolorystyką – bez względu na wybór przekazu, chodzi również o estetykę pomieszczenia.

Do stworzenia lekkich i czystych łazienek użyjemy wyrazistszych kolorów, takich jak jasnoniebieskiego i bieli. Dobrze jest pamiętać, że dywaniki najlepiej odnajdą się w pełnowymiarowych łazienkach. Mniejsze pomieszczenia tego typu mogłyby wymusić nieprzyjemną bliskość dywaniku od toalety.

Można znaleźć naprawdę eleganckie, piękne bawełniane dywaniki, które odmienią wygląd łazienki, nadając jej dotyk czułości i stylu. Są również bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu, ponieważ w większości można je prać w pralce.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *