Dywany sygnowane przez Macieja Zienia

Połączenie designu i zaawansowanych technologii Magic Home. Nowa kolekcja dywanów producenta Carpet Decor pozytywnie zaskakuje miłośników dywanów. Ostatnia kolekcja „Stone” jest sygnowana przez samego projektanta Macieja Zienia.

Dla ceniących praktyczne rozwiązania, kolekcja „Stone” okaże się prawdziwym hitem. Wspominana technologia użyta przy produkcji dywanów sprawia, że dywany są plamoodporne przez co włókno nie wchłaniania rozlanych substancji. Pozostają one na powierzchni dywanu i są łatwe do zebrania. Zabrudzenia i plamy są łatwe do usunięcia przy jednoczesnym nie naruszaniu unikalnej struktury materiału. Cytując klasyk: „Mucha nie siada”

Włókno dywanów tej kolekcji jest miękkie co ma swoje przełożenie na komfort użytkowania. Ponadto wyprodukowano je z myślą o dużej trwałości. Mogą być stosowane w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach i sporym nasłonecznieniu ponieważ zastosowana mieszanka włókien – poliestru i bawełny – powoduje, że materiał jest odporny na duże natężenie światła.

„Stone” wypuszczone przez Carpet Decor to nie tylko funkcjonalność ale to również sygnowany przez jednego z najbardziej rozpoznawanych projektantów polskich Macieja Zienia. Motyw kolekcji, jak i sama nazwa, nawiązuje do świata przyrody nieożywionej. Kolekcja przybliża piękno skał i kamieni szlachetnych w neutralnych barwach. Bardzo istotne przy tym było nadanie niezwykle autentycznego efektu naturalności.

Zabieg ten zakończył się sukcesem dzięki zastosowaniu przy produkcji nici szenilowych, charakteryzujących się bardzo dużą miękkością. Przekłada się to bezpośrednio na wysoki standard użytkowania dywanów. Zawiera w sobie połączenie designu ze sporą miarą funkcjonalności.

Kolekcja „STONE” stworzona przez Macieja Zienia odzwierciedla najbardziej klasyczne motywy przyrody. Niezmienność i stałość z jaką kojarzy się motyw skały i kamieni szlachetnych wpływa na sukces kolekcji. Odwołanie do elementów, które nie przemijają i nie tracą na wartości nadaje kolekcji atrakcyjności. Charakterystyczne rysy i pęknięcia podkreślają artystyczny wymiar przyrody.

Chłodne i neutralne barwy wpasowują się w uniwersalny i ponadczasowy wydźwięk kolekcji.

Zastosowanie tego rodzaju dekoracji jest dość uniwersalne i ze względu na swój charakter będzie uzupełnieniem zarówno nowoczesnych aranżacji jaki i tych bardziej wyrafinowanych projektów wnętrz.

Pośród dywanów sygnowanych nazwiskiem projektanta odnajdziemy również 'smaczek’ kolekcji w postaci motywu skarabeusza. Jest on charakterystyczny dla projektanta i nie mogło go zabraknąć również tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *