Dywan od wielu lat jest ozdobą mieszkań. Dawniej znajdował się głównie w salonie lub tak zwanym pokoju gościnnym. W niektórych mieszkaniach dywan można jeszcze było zobaczyć w sypialni, a w przedpokoju ewentualnie znajdował się chodnik dywanowy. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Dywan w nowoczesnym mieszkaniu

Dywan jest ozdobą, która podkreśla styl, w którym urządzone jest wnętrze. Co więcej zmienia wizualny wygląd, a także nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. Oprócz tego dywan spełnia wiele praktycznych funkcji, takich jak ociepla dosłownie pomieszczenie oraz zapewnia ochronę podłodze przed zniszczeniami, a nawet maskuje wszelkie niedoskonałości znajdujące się na podłodze. Obecnie dywan można znaleźć praktycznie w każdym pomieszczeniu, w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, pokoju młodzieżowym, przedpokoju, a nawet łazience lub toalecie. Kolorystyka, kształt i rodzaj dywanu z Dywany Witek będzie uzależniona od tego, jaki wizualny efekt chcemy osiągnąć w mieszkaniu, firmie lub biurze. W dalszym ciągu najbardziej popularny i najczęściej wybierany jest dywan prostokątny lub ewentualnie owalny. Proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia można wybierać wiele tego typu klasycznych dywanów, które pasują do mniejszych i większych przestrzeni. Oprócz tradycyjnych dywanów, chętnie jako akcent dekoracyjny, wybierane są okrągłe albo nawet o nieregularnym kształcie dywany. Zanim zdecydujemy się na konkretny wymiar dywanu, to trzeba połączyć dwie sprawy, wymiar pomieszczenia oraz efekt, który chcielibyśmy osiągnąć, na przykład czy zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni.

Naturalny materiał dywanowy

Podstawowy podział dywanów to dywany z materiałów naturalnych i syntetycznych. Każdy sam musi zdecydować jaka tkanina lepiej sprawdzi się w jego mieszkaniu. Są klienci, którzy głównie wybierają produkty z ekologicznych materiałów, takich jak wełna, bawełna, skóra lub juta. Zaletą wełnianego dywanu jest przede wszystkim to, że jest doskonałym produktem, który trzyma ciepło, chroni przed zimną podłogą. Co więcej, chociaż jest to drogi dywan, to jest on bardzo wytrzymały, sprężysty oraz przyjemny w dotyku. Trzeba jednak zastanowić się, czy dywan wełniany będzie dobrym wyborem dla osób z alergiami. Wynika to z faktu, że tego typu naturalne środowisko jest świetnym miejscem dla rozwoju wielu drobnoustrojów. Zdecydowanie częściej wybieranym w sklepie kochamydywany.pl jest również naturalny, ale łatwiejszy w utrzymaniu w czystości bawełniany dywan. Jego główną zaletą jest stosunkowo niska cena oraz to, że ten rodzaj dywanu nie przyciąga tak bardzo kurzu, jak pozostałe gatunki dywanu. Naturalnym dywanem, który świetnie pasuje do przedpokoju jest sztywny i wytrzymały produkt z juty. Jest on łatwy do czyszczenia z wszelkich zanieczyszczeń przynoszonych na butach z zewnątrz budynku. Ekskluzywnym, bardzo drogim dywanem jest dywan ze skóry. Ze względu na swoją wyjątkowość, ale też wysokość ceny, tego typu dywan najlepiej, żeby znajdował się w miejscach, w których przebywa mniej osób i nie będzie za bardzo eksploatowany.

Syntetyczny dywan

Oprócz naturalnych dywanów, w sklepach z dywanami jest wiele rodzajów wysokiej jakości syntetycznych produktów. W stosunku do dywanów naturalnych, ich cena jest dużo niższa. Jakość dywanów syntetycznych jest bardzo wysoka, a wyglądem niewiele różnią się od dywanów naturalnych. Do dywanów syntetycznych można zaliczyć na przykład dywan poliamidowy, polipropylenowy, akrylowy, wykonany z pluszu lub wiskozowy. Bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się dywany polipropylenowe, które są wytrzymałe, a jednocześnie bardzo miłe w dotyku. Jeśli ktoś szuka dywanu odpornego na wilgoć oraz takiego, który można czyścić różnymi środkami chemicznymi, to dywan z polipropylenu jest bardzo dobrym wyborem. W mieszkaniu z małymi dziećmi lub ze zwierzętami tego typu cecha dywanu jest ogromną zaletą. Bardzo wytrzymałe są także dywany poliamidowe. Wytworzone są z bardzo wytrzymałej i trwałej przędzy poliamidowej. Podobnie, jak dywany polipropylenowe, dywany z poliamidu są odporne na plamy oraz łatwe w czyszczeniu. Chętnie wybieranymi dywanami syntetycznymi są także miłe w dotyku dywany wiskozowe oraz przypominające wyglądem dywany z wełny – dywany akrylowe.

Industrialny dywan, Platforma Mebli

W zależności od tego, w jakim miejscu chcemy umieścić dywan, to czasami lepiej wybrać dywan z materiału naturalnego, a innym razem dywan z materiału syntetycznego. Przedpokój jest na przykład miejscem, gdzie lepiej wybrać łatwy do czyszczenia dywan z tworzywa sztucznego, a rzadko odwiedzana przez gości sypialnia, miejscem, do którego możemy zakupić dywan naturalny. W świecie dywanów mamy wiele opcji do wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *