Świadomość siebie i świadomość trendów a aranżacja wnętrza

Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa i dojścia do głosu już dorosłego pokolenia milenialsów zmienia się również podejście do standardu i wystroju wnętrz. W życiu nie chodzi tylko o pragmatykę, ale również o zaspakajanie potrzeb emocjonalnych. To właśnie dom jest miejscem, które urządzamy pod potrzeby rodziny, tak by każdy czuł się swobodnie będąc sobą i pozyskując siły na kolejne dni wyzwań i zachwytów.

Świadome urządzanie wnętrz i wybór wyposażenia: mebli, dywanów, dekorów to łączenie obranych przez siebie standardów ze sztuką. O ile trendy będą się zmieniać najrzadziej co sezon, tak nasze potrzeby mogą chcieć naszej uwagi na dłużej. Dopiero poznanie środowiska w którym czujemy się dobrze i zestawienie go z dostępnymi propozycjami sprawi, że w naszych domach zamieszka coś więcej niż dywan i coś więcej niż meble.

Nawet jeśli nie czujemy się specjalistami, dostępność gotowych aranżacji w sieci potrafi nakreślić nam kierunek naszych preferencji. Korzystanie z tego rodzaju wizualizacji, przyśpiesza sfinalizowanie remontu i daje wyobrażenie do czego dążymy.

Wiele ludzi podąża za trendami bez poświęcania im dłuższej uwagi. Inni muszą bardziej przebierać. Kuszące propozycje odważnych kolorów na dywanach i ścinach może nie być w naszym stylu. Zazwyczaj odpoczywamy kiedy aranżacja jest stonowana a barwy dobrane na zadzie komplementarnych kolorów.

Bez względu na różnice w preferencjach, zasada głosząca, że otaczając się pięknem czujemy się lepiej wydaje się pozostawać mocy. Ważne aby codzienność zaczynała się i kończyła z takim odczuciem. Będzie to stymulować nasze dobre samopoczucie.

Dywany z włókna naturalnego

dywany bawełniane

Naturalne surowce, na których możemy budować całe wykończenie wnosi niepowtarzalną atmosferę. Dywany wełniane bądź bawełniane są bardzo 'eco friendly’. Poza tym jest to krok w kierunku świadomie wykreowanego projektu, przybliżającego nas do przyrody. Ma to ogromny wpływ na jakość wypoczynku i na nasze emocje.

Naturalne kolory

Nic nie staje na przeszkodzie żeby gdzie nigdzie zaszaleć z kolorem w designie. Bogactwo kolorów i wzorów tapet prawdopodobnie prześciga nasza możliwości posiadania wszystkiego co niezbędne. Ale nawet nie o to chodzi w tej całej układance. Raczej skłanialibyśmy się ku dywanom i wykończeniu w neutralnej kolorystyce. Zaskakujące dekory zawsze można dobrać dopuszczając tym samym kontrast.

Odbiór wnętrza będzie zupełnie inny przy zastosowaniu neutralnych kolorów, pozwoli na lepszą regeneracje i szybszą mobilizację w razie konieczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *